INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 

ü  Dziś IV niedziela miesiąca o g. 15.00 Wieczerniki Miłości Miłosiernej-zapraszają siostry. Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o g. 17.30. W dni powszednie  nabożeństwa  czerwcowe po mszy św. o g. 17.30

 

ü Dziś 23 czerwca o g. 20.00  tradycyjne „ sobótki „ –  jest zaproszenie na spotkanie z  muzyką i piosenką  w naszym farnym ogrodzie . W tym dniu  obchodzimy  Dzień Ojca modlimy się za wszystkich ojców.

 

ü Jutro czcimy św. Jana Chrzciciela.  Najlepsze życzenia dla solenizantów  i dla wszystkich obchodzących imieniny w najbliższym czasie /  solenizanci : Jan, Janina Zenon , Danuta, Władysław, Ireneusz, Piotr, Paweł.

 

ü Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała, codziennie procesja, a na zakończenie w czwartek święcenie wianków

 

ü W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.

 

ü W lipcu i sierpniu nie będzie mszy św. o g. 13.00.Chrzty  będą na mszy św. o g. 12.00

 

 

ü W sobotę uroczystość świętych Piotra i Pawła, msze św. o g. 6.30, 9.00 i 18.00

Trwają już przygotowania do 126 Pieszej Pielgrzymki Bełchatowskiej.

Od kilku lat liczba powracających pielgrzymów maleje i w związku z tym w tym roku powrót pielgrzymki będzie autokarem. Przewodnicy grup nie widzą innego rozwiązania jak pielgrzymka z Bełchatowa na Jasną Górę i powrót autokarem. Księża organizujący pielgrzymki z innych miast podjęli taką decyzję już wcześniej. W pielgrzymce Bełchatowskiej była już podjęta próba łączenia grup w drodze powrotnej i niestety okazało się to niemożliwe. Wszelkie informacje związane z pielgrzymką będą udzielane przy zapisach.

 

 

ü Są do nabycia w kiosku parafialnym tygodniki : Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela.

 

ü Do wieczności odeszli + Władysław Gaszewski,  + Marek Kołton, +  Piotr Zaremba, + Wiesława Pietruszka

 

,