INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 01.12.2019 r.

 

ü  Dziś pierwsza niedziela Adwentu . Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

W Adwencie przygotowujemy się na spotkanie z Chrystusem.                         W adwentowym oczekiwaniu są codziennie Roraty, msze św. ku czci Matki Bożej o g. 6,30 przed mszą św. śpiewamy Godzinki. W czasie Adwentu od poniedziałku do  piątku  msze św.  rano tylko o g 6.30., a sobotę o g. 6.30 i 7.30  Zapraszamy dzieci, które otrzymają specjalne obrazki.  Przed ołtarzem wieniec adwentowy i 4 świece oczekiwania. Są już do nabycia świece wigilijne. Dziś nabożeństwo adoracyjne  o g.17.30.

 

ü Wczoraj rozpoczęła się Nowenna przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie w ramach Nowenny modlimy się .po mszy św. o g. 17.30.  Za tydzień 08 grudnia  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP pomimo tego, ze jest to II niedziela adwentu – taka jest decyzja Episkopatu. Godzina łaski o g. 12.00 w kaplicy Adoracji.

 

ü W I czwartek modlimy się o powołania.

 

ü W I piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od g. 16.30.

 

ü W I sobotę  miesiąca o g. 7.30  msza św. i modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Męski różaniec ulicami miasta. Początek o g. 9.30

 

ü 04 grudnia czcimy św. Barbarę – patronkę górników. Modlimy się za górników i ich rodziny. Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego o g. 9.00

 

ü Dzieci komunijne mają spotkanie w  Oratorium w sprawie strojów komunijnych, grupa I – g. 9.00, grupa II – 10.00, grupa III – g. 11.30

 

ü Rekolekcje Adwentowe w naszej par. rozpoczną się 15 grudnia.

 

ü Dla biednych z naszej parafii przed świętami  zostaną podarowane paczki. Bóg zapłać wszystkim składającym tytki miłosierdzia.

 

ü Zostały poświęcane opłatki wigilijne, które znajdą się na stołach naszych domów. Opłatki są  już roznoszone w parafii przez upoważnione osoby. Prosimy osoby chętne do roznoszenia opłatków, tak jak w ubiegłym roku. Ofiary składane są przeznaczone na nową kaplicę.

 

ü W kiosku parafialnym są do nabycia Tygodniki„ Idziemy”„ Niedziela” „ Gość niedzielny” są  też kartki świąteczne, kalendarze, łańcuszki, medaliki  i wigilijne świece, opłatki.

 

ü  Do wieczności odeszli : + Jadwiga Maciejewska + Krystyna Zielińska + Jan Jasionek

 

 

 

,