INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 

                             W i e l k a n o c  – 21.  04.  2019 r.

 Chrystus Zmartwychwstał ! ”

Wszystkim  gościom i całej wspólnocie parafialnej życzymy, aby ŚWIĘTA WIELKANOCNE

przyniosły radość i pełne wiary przeżycie tajemnicy Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem, wiarą i nadzieją, a Chrystus Zmartwychwstały da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

ü Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Naszego Zbawiciela

Msze św. o g. 6.00 – rezurekcja 9.00 10.30 12.00 13.15 i o g. 18.00. W szpitalu o g. 8.00 i 19.00 Jutro w II dzień wielkanocny msze Św. o g.  7.00, 9.00, 10.30, 12.00 13.15  i 18.00 nie ma mszy św. w szpitalu. Na cmentarzu dziś i jutro o g. 10.00. Dziś o g. 8.30 w Oratorium śniadanie wielkanocne.

 

ü Podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świąt. Wszystkim za ofiary składane na kwiaty. Ks. Grzegorzowi za przygotowanie dekoracji ciemnicy, siostrom zakonnym za ogromny wkład pracy w dekorowanie kwiatami grobu Pańskiego i ołtarzy w kościele, p. Organiście, śpiewającym na chórze. Bóg zapłać za adorację przy grobie Pańskim : strażakom, ministrantom. Podziękowanie za udział w procesji : orkiestrze z P. Dyrygentem, asyście, śpiewającym,  liturgicznej służbie ołtarza.

 

ü Po świętach rozpoczną się już próby przed I komunią św.

 

ü Do niedzieli Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o g.15.00

 

ü W Święto Bożego Miłosierdzia. Siostry Miłości Miłosiernej na każdej mszy św. będą nam przybliżać tajemnicę Bożego Miłosierdzia.

 

ü Pudełeczka Caritas jako jałmużna wielkopostna należy składać na bocznym ołtarzu a w najbliższym tygodniu zostaną one przekazane do Caritas w Łodzi.

 

ü Prasa katolicka w kiosku lub w zakrystii