INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 09.12.2018 r.

  • Dziś II niedziela Adwentu – w tym czasie czas łaski przygotowujemy się na spotkanie z Chrystusem. W adwentowym oczekiwaniu są codziennie Roraty, msze św. ku czci Matki Bożej o g. 6,30. Przed mszą św. śpiewamy Godzinki. Zapraszamy dzieci i kandydatów do bierzmowania. Dziś nabożeństwo różańcowe o g.17.30.a modlimy się za prześladowanych chrześcijan w Syrii. W każdą II niedzielę miesiąca będziemy odmawiać różaniec w tej właśnie intencji. Dziś zbiórka na Kościół na wschodzie.

  • W czwartek 13 XII w 37 r. wybuchu stanu wojennego. modlimy się za Ojczyznę. Msza św. o g. 18.00 dla mieszkańców Bełchatowa w par. Zesłania Ducha św.

  • Dziś II niedziela miesiąca modlimy się za ofiarodawców. Wpłynęły 2 ofiary na budowę kaplicy. Wpłynęła ofiara od wspólnoty Kościoła Domowego i ofiara z par. Grocholice jako podziękowanie za głoszone rekolekcje. Złożono też ofiarę na kolejny witraż. Bóg zapłać.

  • Dziś ks. Marcin o g. 16.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do s. bierzmowania tj. kl. III gimnazjum do Oratorium.

  • Rekolekcje Adwentowe w dniach 16 – 18 grudnia. Program został już wywieszony w gablocie. Rekolekcje prowadzić będzie O. Kazimierz Głaz – Redemptorysta. 21 grudnia od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych, można już zgłaszać adresy chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty św.

  • Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzać przed kościołem sianko.

  • Dla biednych z naszej parafii przed świętami tj. po 16 grudnia będą rozdawane paczki. Gdyby ktoś chciał sie podzielić z potrzebującymi to będzie adwentowy uczynek miłosierdzia. Prosimy, aby dostarczyć paczki do 16 grudnia.

  • Są roznoszone po naszej parafii opłatki przez upoważnione osoby. Ofiary składane są przeznaczone na budowaną kaplicę. Ostatnie wydatki związane z dachem nie są jeszcze uregulowane. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  • Trwają już przygotowania do VII Bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli

  • W kiosku parafialnym są do nabycia Tygodniki „Idziemy”„Niedziela” „ Gość niedzielny „ są kartki świąteczne z naszym kościołem, opłatki i świece wigilijne.